Alt tag

 

Nadrzędnym priorytetem we wszystkich naszych działaniach jest dobro pacjenta, który zawsze pozostaje w centrum naszego zainteresowania.

Od ponad 125 lat firma Bayer prowadzi badania i opracowuje innowacyjne leki, metody terapeutyczne oraz substancje chemiczne, które pomagają zmieniać życie pacjentów. Opierając się na tym obszernym doświadczeniu w opiece zdrowotnej, wiemy, że diagnostyka obrazowa odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiedniej metody leczenia.

125 years Bayer

O nas

Wraz ze starzeniem się populacji i zmieniającym się stylem życia prowadzącym do nasilenia się chorób przewlekłych, takich jak choroby układu krążenia, nowotwory i inne, wzrosło znaczenie diagnostyki obrazowej jako wsparcia w postawieniu właściwej diagnozy oraz podjęciu optymalnych decyzji dotyczących leczenia i planowania terapii. Jednocześnie wyzwaniem stały się ograniczone zasoby w systemach opieki zdrowotnej.
Również regulacje prawne oraz wymogi dotyczące wysokich standardów jakości sprawiają, że zarządzanie nowoczesnym zakładem diagnostyki obrazowej jest coraz bardziej skomplikowane. Tendencje te skutkują rosnącym zapotrzebowaniem na technologie i zintegrowane rozwiązania, które pozwolą zakładom radiologii na usprawnienie obiegu pracy i umożliwią wzrost wydajności, dzięki czemu personel pracowni będzie mógł poświęcić swoją uwagę pacjentowi.

Alt tag

Bezpieczeństwo pacjenta i zindywidualizowana opieka są zawsze na pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych.

Dlatego w firmie Bayer dążymy do nieustannego doskonalenia naszego portfolio, od innowacyjnych produktów po wysokiej jakości usługi.

Całą diagnostyczną podróż pacjenta wspieramy za pomocą poszczególnych produktów z naszego obszernego portfolio.

Dział Radiology firmy Bayer jest pionierem i jednocześnie jednym z liderów w obszarze środków kontrastowych do diagnostyki obrazowej. Kamieniem milowym w historii firmy było wprowadzenie na rynek pierwszego jodowego środka kontrastowego o nazwie Uroselectan w 1930 roku.

Od tamtej pory portfolio środków kontrastowych działu Radiology wzbogaciło się o kolejne produkty – zarówno środki kontrastowe do tomografii komputerowej, jak i rezonansu magnetycznego.

W roku 2012 oferta produktowa działu Radiology została poszerzona o kolejne produkty z obszaru diagnostyki obrazowej oraz medycyny nuklearnej.

Obecnie w portfolio działu znajdują się takie wyroby medyczne jak wstrzykiwacze środków kontrastowych do:

  • tomografii komputerowej – Stellant i Salient oraz najnowszy system do podawania środków kontrastowych Centargo, który w Polsce będzie dostępny od listopada 2021.
  • rezonansu magnetycznego – Spectris Solaris EP i MRXperion
  • kardiologii inwazyjnej i radiologii zabiegowej - Mark 7 Arterion
  • system do podawania radiofarmaceutyków w badaniach PET CT – Intego.
     

Nasze produkty i usługi wspomagają diagnostykę wielu schorzeń, są również wsparciem w zabiegach chirurgicznych, biopsjach i radioterapii, a także monitorowaniu skuteczności leczenia.

Z zaangażowaniem opracowujemy i wprowadzamy kolejne innowacyjne rozwiązania dla radiologii, które poprawiają wydajność i jakość diagnostyczną, jednocześnie umożliwiając podjęcie odpowiedniej terapii.

Nowe możliwości zwiększające skuteczność i jakość opieki zdrowotnej w szczególności otwiera obecnie rozwój aplikacji cyfrowych.

Jako firma opieramy się na naszym obszernym doświadczeniu oraz wieloletniej współpracy ze środowiskiem akademickim i wiodącymi ekspertami, aby rozwijać cyfrowe rozwiązania dla zakładów diagnostyki obrazowej, w tym w szczególności rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Mają one na celu wspieranie złożonego procesu podejmowania decyzji przez radiologów, pomagając jednocześnie pacjentom w podjęciu leczenia na wczesnym etapie choroby.

Bayer workflow infographic

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom oferowanym przez firmę Bayer, naszym programom edukacyjnym oraz aktywnej roli w dyskursie naukowym, jesteśmy zaangażowani w kształtowanie współczesnej radiologii. Naszym celem jest zapewnienie specjalistom w dziedzinie obrazowania inteligentnych zintegrowanych rozwiązań, które pomagają dostarczać odpowiedzi pacjentom i ich lekarzom prowadzącym.

Alt tag

Więcej o Radiologii Bayer

Więcej o Radiologii Bayer