Złoty medal EUSOBI dla radiologa z Niemiec

Podczas spotkania EUSOBI 2016 profesor Sylvia Heiwang-Koebrunner z Monachium została ogłoszona zwyciężczynią tegorocznego złotego medalu EUSOBI.

Nagroda przyznana cieszącej się uznaniem na arenie międzynarodowej profesor Sylvii Heiwang-Koebrunner jest uhonorowaniem jej przełomowych badań w dziedzinie diagnostyki piersi. W trakcie swojego wystąpienia prezes EUSOBI Gabor Forrai powiedział, że przez ostatnie trzydzieści lat profesor całkowicie poświęciła się rozwojowi i udoskonalaniu obrazowania piersi rezonansem magnetycznym.

Sylvia Heiwang-Koebrunner jest pionierką w dziedzinie wzmocnionego kontrastem rezonansu magnetycznego piersi i twórczynią takich innowacji jak stereotaktyczna biopsja próżniowa. Jest autorką pierwszego podręcznika o wzmocnionym kontrastem rezonansie magnetycznym piersi i ponad dwustu publikacji naukowych. Heiwang-Koebrunner kieruje oddziałem badań przesiewowych piersi w południowym Monachium i referencyjnym ośrodkiem badań mammograficznych w Monachium.

Złoty medal EUSOBI jest doroczną nagrodą przyznawaną osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do ulepszenia obrazowania piersi. Od ustanowienia nagrody w 2014 r. wyłoniono trzech zwycięzców. Pierwszy złoty medal trafił do niemieckiego profesora Wernera Kaisera (pośmiertnie), a drugi otrzymał Per Skaane z Norwegii. Zwycięzcy nagród są wyłaniani wspólnie przez zarząd towarzystwa i komitet naukowy.